دانستنیهای پسته

پسته در زمانهای دور نیز کشت میشده مردم در روز گاران قدیم آشنایی آنچنانی با پسته و مشتقات آن نداشتند به دلایل مختلف ….نداشتن علم و اگاهی در این زمینه ..نبودن شبکه های اطلاع رسانی ماننده امروزه همگی تاثیر بر این موضوع داشتند.اما خوشبختانه در دنیای امروز مراحل اولیه کاشت ..برداشت ..اندازه درخت .. میزان باردهی درخت ..نوع ابیاری ..راندمان صادرات واردات.. رکود و صعود این محصول و اطلاعاتی از این قبیل کاملا در اختیار مردم است که جای خوشحالی است .چون این امر باعث میشود سطح اگاهی مردم بالا برود و بدانند که چگونه باید از این محصول پر فایده استفاده بهینه داشته باشند.وعلاوه بر صادرات چگونه باید بتوانند راحت ترهم مصرف داخلی داشته باشند .

ایا تا به حال برای شما این سوال به وجود امده که چرا بعضی از پسته ها پوک هستند. عدم وجود گرده نر که ناشی از کمبود درخت نر میباشد.به طوری که باید در هر مزرعه به ازای هر ۱۰ درخت ماده ۱ درخت نر پیوند خورده باشد.دلایل دیگر هم وجود دارد مثل عدم آبیاری منظم ندادن کود مرغوب زدن آفت به درختان پسته همگی مزید برعلت هستند .اما با تمام این دلایل چیزی از ارزش های این محصول ناب کاسته نمیشود .و همچنان همگان در دنیا خواستار این میوه پر فایده هستند.هر هکتار باغ پسته بالغ بر ۷۰ میلیون تومان درآمد دارد یعنی هر درخت پسته به طور میانگین ۲۰۰ کیلو پسته میدهد. و این نوید خوبیست برای باغداران پسته …نسبت به بی آبی استقامت دارد .اما این زمانی به این شکل است که در سنین کم آب موردنیاز فراهم شده باشد که بتواند ذخیره ابی مناسب داشته باشد .که در شرایط خاص دوام بیاورد. همیشه واژه انس در طلا به گوشه ما خورده اما این مهم امروزه در پسته نقش بسزایی دارد.مثلا باغداران قدیمی با انس پسته آشنایی ندارند.فقط با وزن پسته و مقدار تناژ آن هم به صورت چشمی سرو کار دارند .درصنعت پیشرفته امروز به دلیل انجام گیری تست انواع سم ها آفت ها پزشکان کارشناسان فروش باغدارها نیاز زنجیر واره پیدا میکنند به تمامی اطلاعات به روزه پسته..انس پسته اندازه علمی آن است کاربرد این واژه برای کشورهای اروپایی بسیار مورده اهمیت است. کشورهای مجاور در صنعت صادرات وتولید این محصول با ایران در رقابت شدیدی هستند .شاید تولیدات آنها از لحاظه کیفیت ظاهری بهترین باش. اما طعم و مزه خوب این محصول فقط مختص پسته ایرانی میباشد.چرا که از لحاظ آب و هوایی شرایط رشد و نگهداری ارگانیک وانجام انواع تست ها جز بهترین ها به شمار میرود..پسته از آن دسته میوه هایی است که از پوسته سبز تازه آن تا پوسته استخوانی سفت آن تا مغز آن مورده استفاده غذایی طبی دارد . منبع سرشاری از ویتامین ها پرو تیین ها فیبر آهن انرژی میباشد.که در رابطه با هریک از این فواید درآینده با شما به صحبت مینشینیم .هر چه بیشتر در این زمینه تحقیق و مطالعه میکنیم به دانسته های بیشتر و جالب تری در این زمینه برخورد میکنیم .

شرکت تولیدی بازرگانی آوین همچنان میکوشد تا اطلاعات به روز در مورده پسته ایرانی و مشتقات آن را در اختیارعموم قرار دهد جهت ارتباط با کارشناسان فروش ما به صفحه تماس با ما مراجعه کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *